Programul “Devino AutonOM”

Programul “Devino AutonOM” la Școala Gimnazială Terpezița
Programul se desfășoară în perioada noiembrie 2022- februarie 2023, pe perioada a 10 săptămâni.
Fundația Autonom contribuie la dezvoltarea educației prin implicarea “autonomilor” în comunitate, respectiv școală.
Un program care îi învăță pe elevii noștri că un OM, pentru a deveni mare, are nevoie de Valori, Implicare, Pasiuni, Lectură, Cunoaștere de sine și dorința de A Fi.
De asemenea, aceștia învață cum să se dezvolte, atât pe plan personal, cât și profesional, să își gestioneze banii, să își deschidă noi orizonturi, să își întărească patriotismul, iar cel mai important este faptul că, elevii au posibilitatea de a se dezvolta prin intermediul învățării experiențiale cu ajutorul activităților concrete desfășurate în cadrul orelor.
Mulțumim pentru implicare!
Felicitări, tuturor celor implicați în actul educațional!